Erasmus Day na UKSW 2013 - podsumowanie

29 listopada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się Erasmus Day. Święto Erasmusa, które miało służyć promocji programu Erasmus na naszej uczelni. W programie mieliśmy możliwość spotkania z zagranicznymi studentami aktualnie przebywającymi u nas na wymianie. Oprócz tego chcieliśmy przybliżyć naszym kolegom to czym w ogóle jest program Erasmus, czy Mentor. Dzięki współpracy z Działem Współpracy Międzynarodowej odbyło się spotkanie informacyjne dla kandydatów, na którym Katarzyna Mikocka, kierownik DWM przybliżyła, na czym polega proces rekrutacji oraz co trzeba zrobić, by móc wyjechać na Erasmusa.

Ponadto w tym roku mieliśmy dodatkową atrakcję, stoisko z BlaBlaCar, które jest nowym partnerem ESN. Ich maszyna do robienia zdjęć zrobiła prawdziwą furorę pośród studentów, podobnie jak warsztaty z taniego podróżowania, które poprowadzili. Nasi Erasmusi wzięli aktywny udział w wydarzeniu, przez kilka godzin tworzyli kartki świąteczne, a także dzielili się swoimi wrażeniami odnośnie pobytu w Polsce. Najważniejszym punktem naszego eventu była projekcja filmu, na którym Erasmusi opowiadają o swoim pobycie w Polsce, uczelni, a także mówią o swoich ulubionych słowach w języku polskim.

Erasmus Day wypadł naprawdę dobrze. Chcielibyśmy jednak, abyśmy mogli w następnych edycjach cieszyć się większym zainteresowaniem ze strony studentów!

Karolina Wosik