Z działalnością wystartowaliśmy w październiku 2007 roku, a do rodziny ESN Polska dołączyliśmy 3 marca 2008. Niektórzy mówią, że w zawrotnym tempie a może to zasługa nietypowego przestępnego roku 2008. Mamy najróżniejsze, czasami nawet dość zwariowane pomysły. Poznajemy kulturę naszych narodów i zacieśniamy więzy. ESN to dla nas organizacja pełna interesujących, ambitnych ludzi dla których nie ma barier i przeciwności z którymi nie dalibyśmy sobie rady.

Gdy rozpoczynaliśmy działalność potrzebowaliśmy dwóch osób: jedną która miała pomysł i drugą, która by go podchwyciła. Na początku byliśmy męską grupą, ale miało się to szybko zmienić. Wkrótce dołączyła do nas trzecia osoba, tym razem dziewczyna.
Pierwszym programem, który realizowaliśmy był program Mentor. Przyciągnął on wiele nowych osób.
Szczegółnie pomocny przy nawiązywaniu kontaktów był Internet, a właściwie forum studenckie. Bardzo przyjazny był dla nas ESN z Politechniki Warszawskiej. Dzięki osobom z PW zrobiliśmy pierwsze kroki w kierunku stworzenia struktur i legalizacji naszej działalności. Zafascynowało nas ich otwarte i pełne luzu podejście, chęć działania i mnóstwo nowych pomysłów.

Kasia, Paulina i Magda napisały informator po uczelni - naszym UKSWordzie i przetłumaczyły go na właściwe języki tak, aby zwabić Hiszpanów, Włochów i Francuzów. Ewa z Mają i Emilką zintegrowały naszych erazmo pokazując walory typowo polskich imprez Otrzęsinowych. Gdy już zwiedziliśmy z Erasmusami prawie wszystkie stołeczne zakątki Warszawy dziewczyny tak się rozochociły, że wylądowały z nimi w Krakowie. Przy czym nie zabrakło oczywiście takich wydarzeń jak Pub Crawl/Tour, Tandem i Blind Dinner. Wspólne lanie wosku w andrzejki natomiast wywróżyło nam wspaniałą przyszłość.