Annual General Meeting 2015 - Ankara (Turcja)

16.04 - 20.04

W zeszłym tygodniu odbył się AGM - Annual General Meeting, czyli najważniejszy międzynarodowy zjazd wszystkich sekcji będących w sieci. Reprezentowałem tam naszą sekcję. Ogólnie przebywało tam ok. 650 osób - przedstawicieli ponad 400 sekcji z 37 krajów. Polska delegacja była jak zwykle najliczniejsza i było nas (Polaków) około 50 osób.

Najważniejszym punktem AGMu jest wybór nowego zarządu ESN International. W sobotę kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się, a w niedzielę odbyły się główne wyboru. Do zarządu wybrani zostali: 

  • Przewodniczący -  Safi Sabuni (Szwecja),
  • Vice -  Matt Clemo (UK),
  • Treasurer - Jovana Stankovic (Serbia),
  • Communication Manager - Gaffar Rampage (Holandia),
  • Web Projects Administrator - Thomas Pappas (Grecja).

Kolejną istotną sprawa rozstrzyganą na AGM był wybór miasta, które będzie organizowało AGM w kolejnym roku. Z dumą informujemy, że następny AGM odbędzie się... w Warszawie!

Na spotkaniu nie zabrakło również sprawozdań ustępującego zarządu, prezentacje komitetów, partnerów i projektów ESNu, głosowania nad budżetem, strategią i flagship project, którym został ESNcard.

Poza formalnymi sprawami, wydarzeniami, o których warto wspomnieć, były Flag Parade (pierwszego dnia wszyscy przeszliśmy ulicami Ankary ubrani w swoje narodowe kolory, było nas widać i słychać z daleka, zwłaszcza polską delegację - dzięki naszej fladze), Turkish Night (mogliśmy poznać kuchnie turecką i tureckie tańce) oraz - tradycyjnie najbardziej wyczekiwany - Eurodinner

      

 

Relację sporządził Marcin Wróbel, delegat ESN UKSW.

Polski