Finały ESNOLYMPICS 2015

20.03 - 23.03

 

Nic nie integruje ludzi równie skutecznie co sport. Wspólne cele, ciężka zespołowa praca i wreszcie - wyczekiwany moment między drużynowego starcia. Pod takimi hasłami mijały ostatnie tygodnie na uczelniach w całej Polsce.

Przez trzy dni (20.03 - 22.03) na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbywały się ogólnopolskie finały zawodów sportowych ESNOLYMPICS. Zwycięskie zespoły z ośrodków akademickich w Polsce starły się ze sobą w czterech różnych dyscyplinach: siatkówka, koszykówka, futsal oraz pływanie. Pomimo że zwycięzca mógł być tylko jeden, nie ma cienia wątpliwości - po ceremonii rozdania medali, wszyscy z dumą powitali reprezentantów Polski i z pewnością  żywo im kibicowali w rozgrywkach międzynarodowych. Poza międzydrużynowymi rozgrywkami odbyły się również mecze honorowe. Zagrali zawodnicy z ESN Polska, SF Business Centre Club, AICES.

Po sportowych rozgrywkach uczestnicy mieli również szansę poznać chociaż niewielki fragment Warszawy. Zaraz po przyjeździe odbyła się wycieczka po najciekawszych miejscach. Nie obyło się również bez integracji, kiedy wszyscy mogliśmy się poznać.

Sportowy duch zawodów niemalże unosił się w powietrzu. Od pierwszych chwil do momentu wyjazdu z Warszawy Erasmusowa społeczność zdawała się być jedną wielką rodziną. Drużyna z UKSW ustąpiła miejsca zawodnikom z SGGW, ale każdy chętny mógł przyjść i poddać się tej niesamowitej atmosferze w roli kibica. Nie zabrakło również członków ESN UKSW, którzy aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Pomimo oczywistej odrobiny rywalizacji wszyscy spędziliśmy naprawdę wspaniały weekend, który z pewnością zostanie w naszych wspomnieniach na długo.