Gala regionalna Discover Europe 2015

11.04

11 kwietnia 2015 r w głównym budynku Szkoły Głównej Handlowej odbyła się Gala Regionalna konkursu fotograficznego dla studentów - Discover Europe. Uczestników konkursu powitały siostry bliźniaczki Wilińskie, które z lekkością i poczuciem humoru poprowadziły całe wydarzenie. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Europy, Europejczyków oraz obejrzeć wiele wspaniałych miejsc, ludzi, emocji uchwyconych w obiektywie zwyciezców tegorocznego konkursu, jak i triumfatorów z poprzednich edycji. Nagrodami w konkursie były m.in. warsztaty fotograficzne, bilety do Teatru Polskiego oraz na Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera, nagrody książkowe. Galę uświetnił występ zespołu parADox (Ania Leitner i Darek Tutka). Zaśpiewali i zagrali oni dla nas w dwóch częściach filmowe hollywoodzie przeboje oraz znane wszystkim polskie utwory. Tuż po rozdaniu nagród oraz wspólnym selfie uczestnicy i organizatorzy podczas poczęstunku wspólnie świętowali finał tegorocznej regionalnej Gali.

 

Kategoria: Surprise me, Europe:

1 miejsce: Feeding seagulls, Dominika Adamska.

2 miejsce: I believe I can fly, Dominika Adamska.

3 miejsce: Austria mountains snowboard, Jan Sobieski.

 

Kategoria: My Europe, my home:

1 miejsce: The old meets the new, Barbara Pudlarz.

2 miejsce: Wokół, Karolina Malinowska.

3 miejsce: Troll's tongue, Paweł Jagiełło.

 

Kategoria: Citizen of Europe:

1 miejsce: Wesołe miasteczko, Kuba Bednarz.

2 miejsce: Portret, Emil Wittstock.

3 miejsce: Kontrast, Dominika Adamska.

Wyróżnienie: Punk z Friedrichstrasse, Lulu Zubczyńska.

 

Relacja została napisana przez Anię Ptaszek.