ORIENTATION WEEK

Semestr letni 2014/2015

16.02 - 22.02

 

16.02 - poniedziałek

Orientation Week rozpoczęliśmy - tradycyjnie - od spotkania organizacyjnego z Działem Współpracy Międzynarodowej. Poza panią Mariolą, odpowiedzialną za losy studentów przyjezdnych, nasi Erasmusi mieli możliwość poznać swoich mentorów (o ile nie zrobili tego wcześniej ;) ), a także członków zwyczajnych sekcji ESN na UKSW. W trakcie spotkania Erasmusi dowiedzieli się m.in. czym jest DWM, co robi ESN, jakie są obowiązki studentów wobec swoich uczelni macierzystych i wielu innych niezbędnych rzeczy. Po krótkiej prezentacji ze strony DWM i ESN, oprowadziliśmy naszych nowych znajomych po kampusach na Dewajtis i Wóycickiego.

      

 

Wieczór spędziliśmy w Padbarze, gdzie mieliśmy okazję poznać się nieco bliżej. Po paru zabawach integracyjnych (będących inicjatywą naszej wspaniałej koordynatorki Coolturki - Moniki) każdy już wie, kto jest kim :)

 

17.02 - wtorek

We wtorek wybraliśmy się z Erasmusami do Muzeum Narodowego. Po ponad trzech godzinach zwiedzania (oraz spotkaniu jednego z naszych Erasmusów z zeszłego roku akademickiego - przyp. Przemek) wybraliśmy się do Prasowego na "obiadokolację" przed najważniejszą częścią dnia: pub crawlem! Przy okazji nasi Erasmusi po raz pierwszy stanęli przed wyzwaniem każdego obcokrajowca - kupnem biletu na podróż komunikacją podmiejską. Jednak z naszą pomocą nic nie mogło się nie udać.

Pub crawl rozpoczęliśmy po godzinie 20. Po rozdzieleniu się na dwie grupy ruszyliśmy szklakiem najbardziej znanych pubów i shotbarów, gdzie przy każdym przystanku Erasmusi wykonywali różne szalone zadania, m.in. zamawiali gorzką żołądkową w naszym ojczystym języku lub próbowali wymówić różne łamańce językowe.

   

 

18.02 - środa

W środę udowodniliśmy swoje umiejętności jeżdżenia na łyżwach w pobliżu Syrenki Warszawskiej na Starym Mieście. Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że od teraz to my jesteśmy królami lodu!

 

   

 

Wieczorem wzięliśmy udział w imprezie w klubie Park, gdzie każdy zainteresowany spożywaniem nektaru orzeźwienia mógł pić go do woli aż do pierwszej w nocy.

 

19.02 - czwartek

Czwartkowy wieczór - jakżeby inaczej – spędziliśmy na imprezie Welcome to Warsaw Sketch Nite. Było niesamowicie, bawiliśmy się tam ze wszystkimi Erasmusami z całej Warszawy.

 

20.02 - piątek

W piątkowe popołudnie wyruszyliśmy do Łazienek Królewskich z profesjonalnym przewodnikiem – Jerzym, który pokazał naszym nowym studentom z zagranicy najważniejsze miejsca: Pałac na Wyspie, Biały Domek, Stara Pomarańczarnia.

      

 

Kolejnym - wieczornym - punktem programu był klub Mono, gdzie wyzbawiliśmy się ostatnich resztek energii (co nie oznaczało jeszcze końca OW :) ).

 

21.02 - sobota

Nasz kolejny dzień z Erasmusami rozpoczęliśmy grą miejską. Erasmusi, rozdzieleni na dwie grupy, mieli możliwość rozejrzenia się po Starym Mieście (szukali m.in. Barbakanu lub Kolumny Zygmunta) i zatańczenia Poloneza.

Po tych atrakcjach spotkaliśmy się w akademiku „Rogaś”, by wspólnie móc uczestniczyć w wielkiej uczcie - Eurodinnerze - gdzie studenci mogli zaprezentować nam zwyczaje oraz jedzenie typowe dla krajów, z których pochodzą.

   

 

22.02 - niedziela

Na zakończenie tygodnia udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, by jeszcze bardziej przybliżyć historię Polski nowoprzybyłym studentom. A wieczorny czas miło spędziliśmy w klubie Chwila, gdzie mogliśmy odprężyć się i porozmawiać o tym tygodniu pełnym wrażeń.

 

Relację sporządzili Marta Michalska i Przemek Dziołak

Zakończyliśmy tym samym kolejny już Orientation Week. Kochani, bardzo dziękujemy Wam za Waszą obecność i aktywność. To dopiero początek semestru, jednak mamy nadzieję, że Erasmusi już teraz czują się w Warszawie dużo swobodniej niż przed przyjazdem. Wierzę, że mamy w sobie jeszcze dość energii, by działać aktywnie również w trakcie semestru!

Jeżeli nie wiesz, czym jest Orientation Week albo zastanawiasz się, jaki jest cel jego organizowania, zajrzyj na naszą podstronę poświęconą OW. Więcej zdjęć zobaczysz z kolei na naszym fejsbukowym profilu. Swoją drogą, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - zlajkuj nas :)