Relacja okresowa 1-SL-14/15

23.02 - 08.03

"I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." - Paulo Coelho

 

Orientation Week minął, ale nie oznacza to zastoju i nudy w sekcji. Wprost przeciwnie, tylko w przeciągu dwóch tygodni następujących bezpośrednio po OW nasi Erasmusi:

  • mieli możliwość wyjścia na basen i zumbę,
  • bawili się m.in. w Klubokawiarni, Foksalu XXVIII, Operze i paru innych klubach,
  • zwiedzili Zamek Królewski, Królewski Ogród Świateł w Wilanowie i Jarmark Kazimierski,
  • odwiedzili Stadion Narodowy,
  • wybrali się do kina na Idę,
  • wyjechali na weekend do Torunia,
  • brali udział w warszawskich kwalifikacjach ESNOlympics.

Przedstawmy pokrótce wybrane wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni.

 

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie (01.03) - nasi Erasmusi mieli możliwość zobaczyć m.in. Apartament Wielki, Galerię Owalną, Salę Tronowa, Apartamenty Królewskie. Obejrzeliśmy także apartament księcia Stanisława. Szczególne wrażenie na Erasmusach wywarły Antyszambra i Pokój Towarzyski.

      

 

Obejrzenie Idy w kinie Wisła (03.03) - mimo sprzecznych opinii o samym filmie postanowiliśmy pokazać Erasmusom kontrowersyjny film Pawła Pawlikowskiego. Sala kinowa wypełniona była obcokrajowcami, nie tylko warszawskimi Erasmusami. Przez moment nawet zastanawialiśmy się, czy nie lepiej byłoby zrezygnować - moment zwątpienia ogarnął nas na widok niekończących się kolejek do kas biletowych. Film na szczęście rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, więc nic nie straciliśmy. Po względnie krótkim, 90-minutowym seansie rozeszliśmy się do swoich domów.

 

Wizyta na Stadionie Narodowym (04.03) - kolejnego dnia z kolei zabraliśmy Erasmusa na zalodzoną płytę Stadionu Narodowego. Skończyło się zrobieniem kilku zdjęć grupowych.

      

 

Zwiedzanie Ogrodu Świateł w Wilonowie (05.03) - zachęceni pozytywnymi opiniami postanowiliśmy się wybrać też do Królewskiego Ogrodu. Show wywarło na wszystkich niesamowite wrażenie. Nasi Erasmusi z radością przyglądali się temu niecodziennemu zjawisku. Panie mogły poczuć się jak prawdziwe księżniczki, zaś panowie ochoczo dotrzymywali im towarzystwa. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich zwiedzających.

   

 

Kwalifikacje warszawskie ESNOlympics (07.03) - wspaniałe gry, silne emocje, nowi przyjaciele; to właśnie ESNOlympics! :) Nasz zespół składał się z 6 zawodników z naszej uczelni, dwóch z Łazarskiego i jednej dziewczyny z WUMu. Mimo tego, że nasza drużyna nie stanęła na podium, to jednak wygrała coś najcenniejszego – nowych przyjaciół! Jeden z naszych zawodników podsumował zawody następująco: "Nie wygraliśmy, ale - jakby to powiedział Pierre de Coubertin, alias Mr. Olympics - najważniejsze w życiu nie jest zwycięstwo, lecz to, by walczyć dobrze". Chyba udało nam się to osiągnąć.

      

 

Wizyta na Jarmarku Kazimierskim (08.03) - zbliża się Wielkanoc, dlatego też zabraliśmy się z Erasmusami na Jarmark, gdzie mogli zakupić oraz obejrzeć regionalne wyroby związane ze świętami (biżuterię, obrazy, ale także wyroby spożywcze - ciasta, wędliny, sery). Nasi Erasmusi mieli możliwość spróbowania naszego polskiego oscypka.