Relacja okresowa 2-SL-14/15

09.03 - 22.03

"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny." - George Orwell

 

Nadeszła wiosna, świat wokół zielenieje, lecz dla naszej sekcji oznacza to okres szczególnie wytężonej pracy - przede wszystkim przy projektach ogólnopolskich ESN (m.in. ruszył konkurs fotograficzny Discover Europe oraz odbyły się finały ESNOlympics). Dodatkowo paru członków naszej sekcji brała udział w Spotkaniu Delegatów w Poroninie (13-15 marca). Tymczasem nasi Erasmusi:

  • brali udział w projekcie Erasmus in Schools,
  • pomogli dokarmić psiaki w oparciu o akcję #karmawraca,
  • wybrali się z nami na spacer po najpopularniejszych miejscach w Warszawie,
  • odwiedzili Muzeum Neonów i Muzeum Wojska Polskiego,
  • kibicowali swoim faworytom podczas finałów ESNOlympics.

 

Erasmus in Schools (10.03) - ponownie już odwiedziliśmy naszą ulubioną szkołę na Drewnianej. Najpierw przejechaliśmy się nowo otwartą drugą linią metra, co przysporzyło wiele radości. Erasmusi i uczniowie bardzo ze sobą współpracowali, wchodzili w interakcję oraz pracowali w grupach. Myślę, że przyniosło to oczekiwany efekt w postaci nabycia pewnych nieuchwytnych umiejętności, tak ważnych w życiu - jak bycie otwartym na świat, bycie ciekawym świata i przekraczanie różnych barier: językowych czy mentalnych. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do lokalnej stołówki i tam wspólnie z Panią nauczycielką zjedliśmy pożywny obiad za symboliczną cenę. Więcej zdjęć tutaj.

      

 

#karmawraca (12.03) - w słoneczny czwartek nasz zespół SocialErasmus zorganizował dla Erasmusów event w oparciu o akcję "Karma Powraca", której głównym celem jest dostarczenie karmy dla psów ze schroniska. Założenia eventu były proste: 1 selfie = 1 posiłek. Na wydarzeniu pojawiło się 5 Erasmusów oraz 3 członków sekcji. Przez całą akcję towarzyszył nam pies jednego z członków - labrador Jogi, który dzielnie pozował do zdjęć. To było bardzo sympatyczne popołudnie, dzięki czemu udało nam się nakarmić 8 psiaków.

      

 

Must visit (13.03) - mimo złej pogody postanowiliśmy przespacerować się i zobaczyć najpopularniejsze miejsca Warszawy. W trakcie spacer odwiedziliśmy kilka placów i ulic przy których każdy może znaleźć coś dla siebie. Gdy byliśmy już zmarznięci, przemoknięci i mieliśmy dość spacerowania, zdecydowaliśmy się ogrzać w pijalni czekolady Wedla.

      

 

Wizyta w Muzeum Neonów (17.03) - muzeum znajduje się w modnym kompleksie Soho przy ulicy Mińskiej. To takie typowo post-industrialne miejsce w samym sercu Kamionka. Spotkaliśmy się na stacji (metra) Dworzec Wileński i pojechaliśmy tramwajem na miejsce. Niestety, nie każdy zdołał dotrzeć na czas - musieliśmy wyjść z muzeum na kilka minut, żeby odnaleźć naszych zaginionych znajomych. Podczas wizyty widzieliśmy nie tylko neony, które dawniej rozświetlały warszawskie noce. Mieliśmy również okazję odkryć niezwykle piękny mural oraz kilka bardzo klimatycznych ulic w starym stylu.

      

 

Wizyta w Muzeum Wojska Polskiego (21.03) - spotkanie odbyło się o godz. 12.00 przy pomniku De Gaulle'a. W evencie uczestniczyło 14 Erasmusów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do parku przed muzeum, gdzie stoją: czołgi, samoloty, artyleria itd. Potem udaliśmy się do środka, by zobaczyć główną wystawę. Erasmusi wykazywali zainteresowanie polskimi militariami, zadawali pytania, czytali i kupowali pamiątki. Event zakończył się o godz. 15.00.