Relacja okresowa 5-SL-14/15

20.04 - 10.05

"Edukacja ma gorzkie korzenie, ale jej owoce są słodkie." - Arystoteles

 

Nadszedł wreszcie nieco spokojniejszy okres w naszej sekcji. Ta chwila wytchnienia była nam bardzo potrzebna - choćby w celu przygotowania się do niedawno zakończonego tygodnia integracyjnego dla nas samych, członków ESN UKSW. Ostatnie trzy tygodnie nie były szczególnie obfite w wydarzenia "erasmusowe", na co częściowo złożyła się majówka i większa dowolność w planowaniu czasu, zarówno przez nas, jak i Erasmusów. Przez ostatnie trzy tygodnie razem z Erasmusami:

  • wybraliśmy się na eliminacje do konkursu chopinowskiego,
  • zagraliśmy w bilard,
  • poszliśmy na Warszawski Festiwal Piwa,
  • wzięliśmy udział w Warsaw Date Auction,
  • byliśmy obecni na Paradzie Schumana i Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

 

Eliminacje do konkursu chopinowskiego (20.04) - w poniedziałek wybraliśmy się na eliminacje do jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie imienia polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Przesłuchania odbyły się w budynku Filharmonii Narodowej w Warszawie. Mogliśmy oglądać występy kilku spośród 160 uczestników konkursu i typować naszych faworytów do kolejnych etapów.

 

Wyjście na bilard (23.04) - było już Erasmus In Schools, Muzeum Neonów oraz wiele innych wydarzeń, które pozwoliły przybliżyć Erasmusom naszą kulturę. Teraz przyszedł czas na zacieśnienie przyjaźni poprzez relaks. Jednym ze sposobów jest spędzenie czasu przy bilardzie, który jest nie tylko dobrą okazją do nawiązania bliższego kontaktu, ale dobrej zabawy i odprężenia przed nadchodzącą sesją.

 

Warszawski Festiwal Piwa (26.04) - wybrałyśmy się na Festiwal, gdzie zakosztowałyśmy piwa ziołowego, cynamonowego stouta i czeskiego zielonego piwa. Bardzo przyjemne miejsce, idealne, by przyjrzeć się, jak wytwarza się piwo i doskonałe na chillout.

   

 

Parada Schumana i Piknik Naukowy PR i CNK (09.05) - wybraliśmy się na Paradę Schumana, by świętować Dzień Europy. Wzięliśmy udział w marszu na Starym Mieście z ludźmi z całego świata. Było rozstawione miasteczko europejskie, gdzie prezentowały się organizacje Unii Europejskiej, wolontariaty, centra charytatywne, a także organizacje studenckie, m.in. Erasmus Student Network. Nasi Erasmusi brali udział w konkursach i quizach wiedzy o Europie, gdzie wygrywali cenne nagrody (m.in. selfie sticki, notesy, długopisy itp.). Następnie udaliśmy się na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na Stadionie Narodowym, by wśród zatłoczonych stoisk, gdzie prezentowały się instytucje naukowe z całego świata, dowiedzieć się nowinek ze świata nauki.