Relacja okresowa 6-SL-14/15

11.05 - 31.05

"Zmiana to prawo życia. A ci, którzy patrzą jedynie w przeszłość lub teraźniejszość, z pewnością miną się z przyszłością." - John F. Kennedy

 

Semestr letni powoli dobiega końca, zbliża się sesja, a wraz z nią - warszawskie imprezy pożegnalne dla Erasmusów. Dla organizacji studenckich okres ten oznacza między innymi zmiany personalne w swoich strukturach, co tyczy się również ESN Polska, a w niedługiej przyszłości także i naszej sekcji. Najważniejszym tygodniem spośród ostatnich trzech był ostatni z nich, kiedy to paralelnie odbywały się wydarzenia z warszawskiego Healthy Weeku, wspierane ze strony naszej sekcji przez Maję Dobosz, koordynatorkę Sportu. W ciągu ostatnich trzech tygodni:

  • braliśmy udział - jako organizacja studencka - w organizowanym przez Samorząd Studentów UKSW i Fundację Wyszyńskiego Dniu Studenta UKSW,
  • spotkaliśmy się na Dniu Tureckim,
  • zaprezentowaliśmy się w Domu Lekarza Seniora,
  • zwiedziliśmy Pałac Prezydencki.

 

Dzień Studenta UKSW (14.05) - koncerty, grill, konkursy i ogrom stoisk organizacji studenckich i kół naukowych to elementy typowe dla pierwszego Dnia Studenta UKSW w historii, który odbył się na kampusie Wóycickiego. Nie zabrakło tam też ESN UKSW oraz Erasmusów. Skupieni byliśmy przy stoisku chyba w najlepszej możliwej lokalizacji, zaraz przy wejściu do budynku 23. Mieliśmy do zaoferowania m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (poza standardowymi długopisami czy słodyczami wygrać można było również bilety do teatru), udzielaliśmy także bieżących informacji na temat programu Erasmus+. Samo wydarzenie było świetną okazją do zaprezentowania naszej sekcji i z pewnością weźniemy również udział w kolejnych jego edycjach.

      

 

Dzień Turecki w Fundacji dla Somalii (16.05) - mieliśmy możliwość poznania tureckich zwyczajów oraz posłuchać relacji osób, których losy w pewnym momencie związały się z Turcją. Nietrudno się domyślić, że na samym wydarzeniu nie zabrakło Turków z Erasmusa z UKSW :)

      

 

Wizyta w Domu Lekarza Seniora (25.05) - wybraliśmy się razem z Ionutem i Cristiną do Domu Lekarza Seniora. Liczba uczestników okazała się być większa niż się spodziewaliśmy - prezentowaliśmy się przed grupą około 25 byłych pań i panów doktorów. Nasi Erasmusi zaprezentowali przed nimi swoje narodowe tańce, słowa, które mają to samo znaczenie w językach polskim i rumuńskim, oraz opowiedzieli im trochę o kraju, z którego przybyli.

      

 

Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego (31.05) - w związku z wyborami prezydenckimi, które niedawno miały miejsce, postanowiliśmy zwiedzić Pałac Prezydencki. Frekwencja wśród Erasmusów była imponująca.