Spotkanie Delegatów - Poronin

13.03 - 15.03

W dniach 13-15 marca odbyło się Spotkanie Delegatów w Poroninie. Było to pierwsze zamiejscowe SD, ponieważ do tej pory zjazdy zawsze były organizowane przez konkretne sekcje w ich miejscowościach. Tym razem organizatorami było 6 osób z sekcji z całej Polski, tj. Białystok, Wrocław, Łódź, Kraków. Nasza sekcja była reprezentowana przez Kasię Marcinkowską, Magdę Łukasińską, Dominikę Kowalczyk i przeze mnie jako delegata naszej sekcji. Oczywiście na zjeździe była również Ada Skolimowska, wiceprzewodnicząca ESN Polska. 

Kwestie, które były poruszane na zjeździe to, standardowo, sprawozdania członków zarządu ESN Polska z ich dotychczasowej pracy. Każdy z nich wypowiedział się również na temat spraw dotyczących 'ich działki', a zatem przewodniczący Robert Banet mówił o partnerach instytucjonalnych ESN Polska, Marta Skorupska (Project Manager) o aktualnie organizowanych projektach ogólnopolskich, Milena Kruczyk (finansista) przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu, Marta Bagińska (National Representative) zaznajomiła nas z aktualnymi sprawami ESN International, natomiast Ada Skolimowska przedstawiła i omówiła wszystkie zmiany w regulaminach, które w niedziele delegaci musieli przegłosować. Zmiany zostały przyjęte ze 100% poparciem. Każdy z Was mógł się z nimi zapoznać, a tym, którzy jeszcze tego nie zrobili przypomnę tylko, że głownie były to zmiany kosmetyczne. 

Następnie obyły się bloki small session. Uczestnicy mieli do wyboru szkolenie o tym jak dbać o fanpage na facebooku, jak przygotować budżet projektu, o potencjalne projektowym ESN Polska i small session 'AGM Ankara' przeznaczone wyłącznie dla osób, które jadą za miesiąc na AGM do Ankary i to w tym właśnie small session brałem udział.

Rozmawialiśmy tam o tym czego się spodziewać na wyjeździe, o tym jak będą wyglądało głosowania, jakie kwestie będą poruszane i jakie atrakcje zafunduje nam OC zjazdu. Dodatkowo zostało omówione, jak będzie wyglądało National Platform, które zostanie tam zwołane dla delegatów ESN Polska. 

Po small sessions odbył się jeden z ważniejszych punktów SD, a mianowicie prezentacja kandydatury Jana Lukacevic na stanowisko przewodniczącego ESN International. Każdy osoba ubiegająca się o stanowisko w zarządzie ESN International musi mieć poparcie jakiegoś kraju, w związku z tym Jan poprosił o poparcie Polski, ponieważ nie uzyskał takiego od swojego kraju, czyli Czech. Obecnie jest też członkiem sekcji ESN UEK (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie).

Następnie obyły się prezentacje dotyczące promocji Polski na AGM, podsumowanie projektu SocialErasmus, ESN Card, Mov'in Europe, ESNOLYMPICS, Discover Europe oraz podsumowanie pracy Education Officera (czyli Anety Mielcarz, ESN UW) i także prezentacja National Eventu  'Silesia Dream', który będzie organizowany przez sekcję ESN SUT Gliwice.

Sobotnie obrady zostały zakończone prezentacją dotyczącą pomysłów jak sekcje mogą być rozliczane ze swoich obowiązków i prezentacją Komisji Rewizyjnej dotycząca przedstawionego raportu z kontroli zarządu stowarzyszenia.

Niedzielne obrady to jedynie blok głosowań, prezentacje Adama Smolińskiego o jego wizji stowarzyszenia i o problemach z jakimi powinniśmy walczyć i prezentacje eventów/wyjazdów organizowanych przez poszczególne sekcje, na które zapraszają pozostałych członków, czyli Hell Surfin' (ESN Gdańsk), ESN Karpicko (ESN Poznań), Preventing Terrorism in Europe (ESN AON).

 

Relację sporządził Marcin Wróbel, delegat ESN UKSW.