Wyjazd do Torunia

28.02 - 01.03

 

Ostatni weekend lutego. Słońce, odrobina deszczu, mnóstwo świetnej zabawy. Niezwykle urokliwy Toruń. Tak właśnie, w towarzystwie członków sekcji ESN UKSW, zagraniczni studenci zakończyli swój pierwszy tydzień, Orientation Week, na uniwersytecie.

Pociąg zatrzymał się w Toruniu równo o 19:42. Następnie transport do hostelu i dosłownie kilka minut na organizację, ponieważ już przed 22 odwiedzili nas członkowie ESN UMK. To właśnie dzięki nim spędziliśmy uroczą noc spacerując po Starym Mieście, odwiedzając najciekawsze zakątki niemalże tętniące studenckim życiem. Myślę, że nie skłamiemy, stwierdzając, że to już pierwszej nocy wszyscy zakochaliśmy się w toruńskim klimacie. Wąskie brukowe uliczki, szeregi kamieniczek. Taki widok sprawiał wrażenie przeniesienia w czasie.

Kolejny dzień – nowe wyzwania! Bowiem nie tylko imprezami żyje student, większość tego dnia spędziliśmy na zwiedzaniu i nauce (oczywiście przez zabawę). Zaczęliśmy od pokonania ogromnej liczby stopni prowadzących na sam szczyt Wieży Ratuszowej. Widok z samej góry dosłownie zaparł nam dech w piersiach. Następny punkt – Żywe Muzeum Piernika. Po tej wizycie nikomu z nas nie są obce składniki niezbędne do przyrządzenia tego rarytasu, wiemy też, która z przypraw nadaje mu ten brązowy odcień. Na pamiątkę każdy z nas ulepił własnego piernika.

Ostatniego dnia ESN UMK zapewnił nam naprawdę świetną zabawę dzięki swojej grze miejskiej. Liczenie pierników pod Dworem Artusa i bieganie po starówce w poszukiwaniu posągu psa dały nam możliwość w świetny sposób poznać chociaż fragment miasta. Po tak męczącym zwiedzaniu ukoronowaniem wysiłku były oczywiście pierogi! Ostatnim punktem wycieczki było Planetarium – magiczna podróż w czasie. Wszyscy zasłużyliśmy na chwilę relaksu.

Nie sposób opisać w kilku zdaniach trzech dni przepełnionych świetna atmosferą, nieprzerwanym śmiechem i przy tym zdobywaniu nowej wiedzy i doświadczeń. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy podpiszą się pod tym obiema rękami. Pozostaje nam już tylko planować kolejną wycieczkę :)

 

      

      

      

 

Relację sporządziła Martyna Motyl.