Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów, którego głównym celem jest znoszenie barier kulturowych, poprzez odkrywanie oraz dzielenie się tym co dla nas ważne – wizerunkiem domu oraz otoczenia. Dzięki tej platformie od 2004 roku możemy wymienić się międzynarodowymi wrażeniami i aspiracjami.

Istotą konkursu jest uchwycenie piękna Europy. Poprzednie edycje zdążyły już udowodnić, z jaką dumą młodzi Europejczycy potrafią reprezentować miejsca, z których się wywodzą. Inicjatywa ta została doceniona w 2013 roku w Konkursie o Europejską Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego, organizowanym przez Parlament Europejski, dzięki czemu konkurs Discover Europe zajął zaszczytne 2. miejsce.

W tym roku w już po raz 13, fotografie młodych ludzi, które przedstawiają ich spojrzenie na Stary Kontynent, ujrzą światło dzienne, zostaną poddane ocenie profesjonalnego jury oraz nagrodzone.

W konkursie wyróżnione są trzy kategorie:

  • Citizen of Europe
  • My Europe, my home               
  • Surprise me, Europe

W każdej z nich wyłonione zostaną najlepsze fotografie. Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i centralny, a zwieńczony będzie uroczystą galą w maju, na którą zaproszeni będą zwycięzcy, organizatorzy i wszelkie osoby zaangażowane w przygotowanie konkursu. 

Galeria zwycięzkich zdjęć

Oficjalna strona projektu

Źródło opisu


Koordynator ESN UKSW: Natalia Celińska